Strona główna
Aktualnościbelka
Bezpłatne warsztaty dla studentów Politechniki Poznańskiiej
16.11.2010 | Wtorek

BEZPŁATNE WARSZTATY DLA STUDENTÓW POLITECHNIKI POZNAŃSKIEJ w ramach projektu „Era inżyniera. Rozbudowa potencjału rozwojowego Politechniki Poznańskiej” – to zajęcia rozwijające umiejętności komunikowania i poruszania się na rynku pracy, wzmacniające kompetencje wysoko cenione przez pracodawców! Warsztat to atrakcyjne ćwiczenia i swobodna praca w grupach.

 
  • Chcesz się korzystnie zaprezentować?
  • Chcesz być dobrze przygotowany na oficjalne spotkanie z przyszłym pracodawcą?
  • Czy wiesz, że umiejętności pracy w zespole i autoprezentacji  są pozytywnie postrzegane w procesach rekrutacji ?
 
Sztuka negocjacji, czyli jak załatwiać ważne sprawy

Zapoznasz się ze sztuką prowadzenia negocjacji. Uświadomisz sobie, jaki jest najodpowiedniejszy dla Ciebie styl komunikowania. Nauczysz się, jak dojść do porozumienia z innymi. Dzięki ćwiczeniom z argumentacji i przekonywania dowiesz się, w jaki sposób przekonać innych do swoich racji.  

 
Kreowanie wizerunku i savoir-vivre dla inżynierów

Dowiesz się, co zrobić aby korzystnie zaprezentować się w oczach innych i pozostawić po sobie dobre wrażenie. Poznasz wskazówki dotyczące tzw. dresscode, czyli zbioru reguł wskazujących jak odpowiednio ubrać się do pracy, czy na oficjalne spotkanie. Znajomość zasad savoir- vivre na pewno przyda ci się podczas rozmowy w sprawie praktyk, staży i pracy, a w przyszłości, podczas spotkania biznesowego.


Asertywność i radzenie sobie w trudnych sytuacjach życiowych i zawodowych

Czyli o tym, jak dobrze prezentować siebie i swoje opinie pod presją czasu i w sytuacji silnego stresu. Poznasz techniki redukujące stres i zdenerwowanie, pomagające zachować pewność siebie i klarowność umysłu w sytuacjach kryzysowych.

 
Praca w zespole projektowym

Podczas warsztatów poznasz zasady efektywnego planowania pracy zespołowej. Dowiesz się, jakie są Twoje predyspozycje do pracy w zespole. Nauczysz się określać swoje cele i preferencje, a także skutecznie zarządzać czasem.

 

Twórcze myślenie i rozwiązywanie problemów  

Warsztat pomaga rozwijać twórcze myślenie, przełamywać ograniczenia uniemożliwiające powstawanie nowatorskich projektów. Wielu pracodawców oczekuje kreatywnego podejścia do pracy, proponowania nowych, oryginalnych rozwiązań  – ten warsztat jest krokiem ku spełnieniu ich oczekiwań.

 
Sztuka wypowiedzi publicznych
Warsztat o tym jak mówić, by być zrozumianym oraz jak skupić uwagę audytorium. Warsztat adresowany jest przede wszystkim do osób przygotowujących się do obrony pracy magisterskiej, czy prezentacji podczas wykładu.


Kontakt:

Beata Grudzińska
specjalistka ds. szkoleń
Era Inżyniera - Warsztaty

tel.   0-61 665   2769
fax:   0-61 665   2770

Centrum Praktyk i Karier Politechnika Poznańska
ul. Św.Rocha 11
61-142 Poznań
do_gorydo góry
© Wydział Maszyn Roboczych i Transportu Politechniki Poznańskiej