Strona główna
Aktualnościbelka
Grudniowe warsztaty
29.11.2010 | Poniedziałek

W oparciu o badanie potrzeb studentów i dzięki dokładnej analizie oczekiwań pracodawców  wobec studentek i studentów ubiegających się o staże zawodowe i praktyki, Centrum Praktyk i Karier Politechniki Poznańskiej przygotowało szereg warsztatów i szkoleń.

Plan warsztatów na grudzień znajdziecie TUTAJ.

W programie między innymi:

Warsztaty rozwijające umiejętności osobiste przydatne na praktykach i stażach zawodowych
Kreowanie wizerunku i savoir –vivre dla inżynierów - warsztat szczególnie atrakcyjny dla osób planujących podjęcie pracy w wymagających firmach, ceniących wysoką kulturę osobistą i umiejętności komunikacyjne. Poznacie zasady tworzenia własnego wizerunku, doboru stroju do okoliczności. Będziecie ćwiczyć wypowiedzi pisemne i ustne.

Warsztat polecamy wszystkim poważnie myślącym o podjęciu pracy w dużych firmach!

Warsztat prowadzi dr Marek Szczepański, wykładowca PP, praktyk, który pracował wiele lat na stanowisku rzecznika prasowego dużego banku. 

 

Tajniki skutecznej autoprezentacji i kreowania wizerunku (rozmowa rekrutacyjna, cv, list motywacyjny)- warsztat polecamy osobom przygotowującym się do obrony pracy inżynierskiej, magisterskiej oraz do rozmów rekrutacyjnych. Poznacie zasady formułowania jasnych wypowiedzi i będziecie je ćwiczyć, napiszecie list motywacyjny i inne notatki. Polecamy studentkom i studentom wszystkich kierunków!

Warsztat prowadzi: dr Marek Szczepański,

 
Porozumiewanie w biznesie bez barier

Absolwenci stoją przed bardzo ważnym zadaniem: obrona pracy dyplomowej, rozmowa kwalifikacyjna, nowe relacje ze współpracownikami. Niekiedy nie zdają sobie sprawy jak ważną rolę odgrywają wiedza i umiejętności komunikacyjne, aby efektywnie zrealizować wyznaczone cele. Dlatego znajomość własnego poziomu kompetencji komunikacyjnych jak również obszarów wymagających poprawy w procesie porozumiewania się jest niezwykle ważne dla każdego studenta.

Uczestnicząc w warsztacie

- zdobędziesz wiedzę z zakresu kompetencji komunikacyjnych;

- poznasz swój poziom wiedzy i umiejętności w procesie porozumiewania się;

- dowiesz się jakie przeszkody utrudniają skutecznie i stosowne komunikowanie się;

- nauczysz się w jaki sposób doskonalić kompetencje komunikacyjne, które pomogą Ci porozumieć się z innymi.

Warsztat polecamy studentkom i studentom Fizyki Technicznej, Wydziału Informatyki, Wydziału Elektrycznego, Wydziału Elektroniki i telekomunikacji !

Warsztat prowadzi dr inż. Małgorzata Spychała

Wykłada na Politechnice Poznańskiej, specjalizuje się w zarządzaniu zasobami ludzkimi, pomaga studentom i absolwentom przygotować się do rozmów kwalifikacyjnych od strony kompetencji komunikacyjnych. Prowadziła warsztaty komunikacji w biznesie, które cieszyły się dużym zainteresowaniem.

• Sztuka negocjacji i twórcze rozwiązywanie problemów. Warsztat uczy zasad negocjacji, argumentowania oraz wykorzystania technik poszukiwania nowych, innych rozwiązań. Ciekawe techniki myślenia i nietuzinkowe podejście do psychologii podejmowania decyzji  przez ludzi,  bardzo wzbogaca przygotowanie do staży i pracy.
Wielu pracodawców oczekuje kreatywnego podejścia do pracy, proponowania nowych rozwiązań  (ponad połowa ogłoszeń adresowanych do inżynierów i techników)  – ten warsztat jest krokiem ku spełnieniu ich oczekiwań.

Ten warsztat na pewno będzie użyteczny dla studentek i studentów Wydziału Inżynierii Zarządzania, spec. Inżynierii Produkcji, tym osobom , które planuj pracę związana z technologiami ochrony środowiska oraz wszystkich tych, którzy pracują już w firmach techniczno-handlowych !

 

Warsztat prowadzi dr. Ewa Więcek-Janka,

Wykład na PP jest psychologiem, praktyk i konsultantka od wielu lat współpracująca z przedsiębiorstwami w obszarze wdrażania nowych rozwiązań, procedur. Prowadzi treningi biznesowe dla kadry menedżerskiej.

 
 

ABC współpracy w zespole biznesowym. Inżynierowie zatrudniani w firmach stykają się z pracą zespołową praktycznie na każdym kroku. Pracują w zespołach projektowych, teamach, grupach roboczych, czy po prostu w jednostkach organizacyjnych firmy (działach, wydziałach, pionach itp.). W ramach tych zespołów pełnią również funkcje kierownicze (menedżer projektu, lider zespołu, kierownik).Podczas warsztatów poznasz swój potencjał jako członka zespołu. Nauczysz się jak wymieniać opinie i proponować rozwiązania. Warsztat opiera się na ćwiczeniach i symulacjach realnych sytuacji.

Warsztat świetny dla tych osób, które wiedzą, że ich przyszłe zajęcie będzie wymagać współpracy z pracownikami różnych szczebli. Gorąco polecamy studentkom i studentom ostatnich lat, piszących prace inżynierskie i magisterskie !

 

Warsztat prowadzi dr Jarosław Rubin, trener biznesu i konsultant z wieloletnim doświadczeniem menedżerskim, który zajmował stanowiska samodzielne oraz menedżerskie od stanowiska doradcy technicznego, poprzez dyrektora ds. marketingu do dyrektora zarządzającego. Obecnie realizuje projekty doradcze i szkoleniowe dla firm. Dr Rubin jest założycielem Szkoły Zwycięskiego Coachingu.

 

Warsztaty przygotowujące do przyszłych ról zawodowych:

 

Współpraca w zespole biznesowym jako gra – to warsztat uczący jak przebiega praca w zespołach projektowych, w których pracują specjaliści z różnych dziedzin. Ćwiczenia pozwalają spojrzeć z dystansem na różne typowe w życiu inżyniera sytuacje i odpowiedzieć sobie jak podchodzić ze zrozumieniem do relacji pomiędzy ludźmi.


Warsztat prowadzi dr inż. Agnieszka Grzelczak

 

Przygotowanie do pełnienia roli audytora. W trakcie warsztatu uczestnicy poznają rzeczywistość pracy audytora, uzgadniającego z pracownikami zgodność zapisów procedur z rzeczywistymi działaniami. Realizowane ćwiczenia oparte są na bogatej praktyce prowadzącej i odzwierciedlają rzeczywiste sytuacje w pracy audytorów.

 

Warsztat prowadzi dr inż. Hanna Gołaś
Wykłada na PP specjalizuje się w zarządzaniu,  a w zarządzaniu jakością w szczególności. Współpracuje w tym zakresie z przedsiębiorstwami i instytucjami otoczenia biznesu. Prowadzi otwarte warsztaty dla biznesu, które są bardzo dobrze oceniane tak ze względu na treść jak i styl pracy prowadzącej. Studenci, którzy uczestniczyli dotychczasowych warsztatach chwalą je za dużą zawartość praktycznych ćwiczeń.

Przygotowanie do pełnienia doradcy technicznego. Warsztat zaznajamia z praktyczną stroną pracy Doradcy Technicznego, uczy przekładania języka technicznego na argumenty korzyści dla klientów. Realizowane ćwiczenia przybliżają codzienną pracę doradców technicznych z klientami. Podczas zajęć można nauczyć się sposobów udzielania informacji odpowiadającej potrzebom klientów.

 

Warsztat prowadzi mgr Małgorzata Swojak, trenerka biznesu i coach. Praktyczną wiedzę biznesową zdobywała prowadząc własną działalność gospodarczą, zarządzając zespołami sprzedażowymi w dużych korporacjach oraz pracując jako doradca i coach. Prowadzone przez nią szkolenia są wysoko oceniane przez uczestników zarówno za zawartość merytoryczną jak i styl oraz przydatność praktyczną przekazywanej wiedzy i kształtowanych umiejętności.

Aby wziąć udział w warsztatach wejdź na stronę Centrum Praktyk i Karier

Sprawdź aktualne informacje

www.cpk.put.poznan.pl     Era Inżyniera/ warsztaty

Sprawdź aktualne informacje

ZNAJDŹ -Dokumenty do pobrania.

Pobierz dokumenty i wypełnij, dostarcz dokumenty na co najmniej 4  dni robocze przed warsztatem do Centrum Praktyk i Karier, Rocha 11, budynek stołówki ! 

Rezerwacja m-ca w grupie, potwierdzenia uczestnictwa wyślij do: beata.grudzinska@put.poznan.pl

Warsztaty są realizowane w ramach projektu Era inżyniera

do_gorydo góry
© Wydział Maszyn Roboczych i Transportu Politechniki Poznańskiej