Strona główna
Aktualnościbelka
Rekrutacja General Electric Na Politechnice Poznańskiej!
30.05.2011 | Poniedziałek

Engineering Design Center (EDC) zostało utworzone w kwietniu 2000 roku na mocy umowy między działem silników lotniczych GE (General Electric Aircraft Engines) oraz Instytutem Lotnictwa. EDC jest jedną z kilku globalnych placówek GE, która współpracuje z takimi biznesami GE jak GE Aviation, GE Energy, GE Oil&Gas czy GE Rail, a także z prowadzi wspólne prace z podobnymi ośrodkami naukowo-inżynieryjnymi GE, które znajdują się w Indiach, Meksyku, Turcji i Stanach Zjednoczonych.

Od początku swojego istnienia, centrum rozwija się niezwykle dynamicznie. Pierwszy zespół inżynierów liczył zaledwie 20 osób. 10 lat później, w czerwcu 2010 roku, liczba pracujących w EDC inżynierów przekroczyła 900 osób. Planowane zatrudnienie przekroczy w tym roku 1400 inżynierów pracujących dla wielu biznesów GE.

W pierwszym etapie działalności, inżynierowie pracujący w EDC zajmowali się głównie projektami z zakresu lotnictwa. W 2007 roku w EDC rozpoczęła pracę pierwsza grupa inżynierów zajmująca się projektami z zakresu energetyki oraz przemyslu naftowego. Aktualnie blisko polowa z zatrudnioncyh w EDC inzynierow zwiazana jest z tymi dwiema dziedzinami.

Inżynierowie pracujący w EDC zajmują się projektowaniem i udoskonalaniem części zespołów silników lotniczych, turbinowych napędów statków oraz turbin do zastosowań lądowych (wykorzystywanie tzw. lotniczopochodnych turbin gazowych jako generatorów energii elektrycznej), turbin gazowych dużej mocy, turbin parowych, jak również kotłów energetycznych oraz urządzeń ochrony środowiska, takich jak filtry i elektrofiltry. Inżynierowie z EDC uczestniczą również w pracach projektowych, analizach, obsłudze serwisowej  takich maszyn jak kompresory, turboekspandery i turbiny gazowe wykorzystywane w przemyśle naftowym i chemicznym. Prowadzone są również działania związane ze wsparciem produkcji oraz testów części i komponentów.

EDC umożliwia wykorzystanie potencjału intelektualnego najlepszych absolwentów polskich uczelni technicznych. Tym samym pozwala zatrzymać w Polsce najzdolniejszych absolwentów kierunków inżynieryjnych. Dzięki temu, że EDC posiada najzdolniejszą polską kadrę inżynierską, centrum może uczestniczyć w ambitnych przedsięwzięciach typu projektowanie najnowocześniejszych silników odrzutowych na świecie.

Centrum EDC ściśle współpracuje z najlepszymi polskimi uczelniami technicznymi poprzez organizację licznych praktyk i szkoleń technicznych, a także poprzez wsparcie konkursów dla inżynierów i uniwersyteckich kół naukowych. EDC jest również partnerem technicznych wielu konferencji edukacyjnych. Każdego roku w EDC praktyki odbywa ponad 100 przyszłych inżynierów.

Plan spotkania:

31.05.2011 (wtorek)

Godzina 11.15, Centrum Wykładowe, sala nr 9

·         Prezentacja EDC + warsztaty (techniczny i "miękki")

01.06.2011 (środa)

Godzina 9.00, Dom Studencki nr 6, Sala konferencyjna / Sala multimedialna

·         Campus interviews – rozmowy rekrutacyjne

Wszystkie osoby zainteresowane  rozmową rekrutacyjną zachęcamy do wysłania CV na adres: rekrutacja@ge.com w celu wcześniejszego zapoznania się przez EDC z kandydatami.

do_gorydo góry
© Wydział Maszyn Roboczych i Transportu Politechniki Poznańskiej