Strona główna
Aktualnościbelka
Kompania Piwowarska dla wydziału Maszyn Roboczych i Transportu
10.10.2011 | Poniedziałek

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia Sali Konferencyjnej przy Domu Studenta nr 1 w dniu 11 października (wtorek). W godzinach  14.00 - 18.00 na ul. Jana Pawła II 28 w DS 1 byli studenci Politechniki Poznańskiej a obecnie eksperci z browarów opowiedzą o ofercie dla studentów i absolwentów uczelni technicznych oraz swoich doświadczeniach i możliwościach kariery w Kompanii Piwowarskiej.

Będzie też możliwość porozmawiania z Mistrzynią Świata w degustacji piwa. Wystąpienie to będzie prowadzona w formie dyskusji odnośnie walorów piwa takich jak smak, zapach, kolor z omówieniem co wpływa na poszczególne parametry i jak wyróżnia poszczególne gatunki. Mamy nadzieję że każdy uczestnik będzie potrafił rozróżnić gatunki piw po zakończeniu warsztatu.

Kompania Piwowarska SA jest liderem rynku piwa w Polsce. Posiada trzy browary (w Tychach, Poznaniu i Białymstoku) oraz oddziały handlowe na terenie całego kraju. Jest największą i najbardziej zyskowną firmą piwowarską w Polsce - wielkość sprzedaży osiągniętej przez KP w roku finansowym zakończonym 31 marca 2011 r. wyniosła 14,1 mln hektolitrów piwa. Najbardziej znane produkty, to - Tyskie, Lech, Żubr, Dębowe, Reed's, Wojak, Pilsner Urquell, Peroni, Grolsch, Miller i Gingers.

Dołącz do nas i twórz markę mistrzów - w dobrej kompanii !

(-)
 

do_gorydo góry
© Wydział Maszyn Roboczych i Transportu Politechniki Poznańskiej