Strona główna
Strona główna » Specjalności dyplomowania » Lotnictwo i kosmonautyka » Pilotaż statków powietrznych
Pilotaż statków powietrznychbelka

Specjalność: Pilotaż statków powietrznych

Kształcenie studentów na specjalności Pilotaż statków powietrznych odbywa się w ramach kierunku Lotnictwo i Kosmonautyka. Absolwenci otrzymują tytuł inżyniera specjalności lotnictwo oraz licencję pilota zawodowego II klasy (CPL). Otrzymane wykształcenie odpowiada wymaganiom niezbędnym do uzyskania licencji pilota liniowego (ATPL), stawianym przez Europejską Organizację Lotnictwa Cywilnego (ECAC). Kwalifikacja studentów specjalności Pilotaż statków powietrznych odbywa się po zakończeniu 2 semestru studiów, przy czym brane są pod uwagę następujące kryteria:
 
potwierdzona znajomość języka angielskiego na poziomie minimum B1,
predyspozycje zdrowotne (grupa zdrowia klasy I wg JAR FCL-3),
testy psychologiczne,
wyniki w nauce (średnia ocen z dwóch semestrów min. 3,5).
 
po zakwalifikowaniu studenci tej specjalności realizują bezpłatne szkolenie lotnicze, teoretyczne i praktyczne w powietrzu zgodnie z przepisami PART FCL, spełniającego warunki ubiegania się o licencję pilota zawodowego wydawaną zgodnie z przepisami EASA. 
 
Uzyskują licencję CPL (A) z uprawnieniami IR (A) i MEPL oraz realizują szkolenie teoretyczne do uzyskania licencji pilota samolotowego liniowego ATPL (A).
 
 
Studenci tej specjalności znajdują zatrudnienie, jako piloci w lotnictwie cywilnym jak również w służbach naziemnych eksploatujących sprzęt lotniczy oraz zakładach produkcyjnych i remontowych przemysłu lotniczego.

 

 

 

 

 

 

do_gorydo góry
© Wydział Maszyn Roboczych i Transportu Politechniki Poznańskiej