Strona główna
Aktualnościbelka
Otwarte Seminarium Wydziału Maszyn Roboczych i Transportu 09.12.2016
12.12.2016 | Poniedziałek

 Otwarte Seminarium Wydziału Maszyn Roboczych i Transportu

W dniu 9 grudnia br. w godzinach 11.30-13.00 w sali nr 9 Centrum Wykładowego odbyło się kolejne Otwarte Seminarium Wydziałowe, na którym profesor dr hab. inż. Robin Vanhaelst z Ostfalia University of Applied Sciences z Wolfsburga (Niemcy) przedstawił wykład pt.: 
 
Safety of lithium-ion batteries for automotive applications
 
Wykładowca jest profesorem na Wydziale Vehicle Engineering, w instytucie Vehicle Manufacturing i prowadzi zespół naukowy zajmujący się zagadnieniami termodynamiki w pojazdach samochodowych oraz napędami alternatywnymi. Od wielu lat współpracuje z pracownikami naszego wydziału, zarówno w zakresie naukowym, jak i dydaktycznym, i pełni na swojej uczelni macierzystej rolę koordynatora tej współpracy. W trakcie swojej kariery zawodowej pracował w Ośrodku Badawczo-Rozwojowym firmy Volkswagen w Wolfsburgu, później także w podobnym dziale firmy Audi. W 2015 roku habilitował się na naszym wydziale.
 
W wykładzie uczestniczyło ok. 50 osób, głównie pracowników naukowych i doktorantów. Po wykładzie odbyła się żywa dyskusja na temat przyszłości napędów elektrycznych w transporcie oraz prawdopodobnych kierunków ich rozwoju.
(oprac. K. Wisłocki)
 
do_gorydo góry
© Wydział Maszyn Roboczych i Transportu Politechniki Poznańskiej